Udane wakacje to bezpieczne wakacje

Szef podpisał nam wniosek urlopowy, a biuro podróży udzieliło fajnego rabatu na wymarzony urlop. Wydaje nam się, że nic złego nie może się wydarzyć, bo przecież jesteśmy młodzi, piękni i dopisuje nam zdrowie. Nic bardziej mylnego. Tuż przed wyjazdem na urlop łamiemy rękę, ale to nic, przecież z gipsem wpuszczą nas do samolotu, a nie wykupiliśmy kosztów rezygnacji i musimy polecieć. Szef też nie zgodzi się na przesunięcie urlopu, ponieważ inni pracownicy już go sobie zaplanowali i jedyną opcją jest listopad. Po wylądowaniu na lotnisku dalsze problemy. Uszkodzona walizka to nic strasznego, bo przecież mogli ją zgubić. Tak przynajmniej mam swój bagaż, a okazuje się, że walizką z trzema kółkami też da się jeździć. Uff dotarliśmy do hotelu i zaczynami wymarzony, wyczekiwany urlop. Pięknie. Nie do końca, bo już po kilku dniach źle się poczuliśmy. Ból brzucha, wymioty, wysoka temperatura. Ratujemy się lekarstwami, które zabraliśmy ze sobą na wyjazd, jednak nic nie pomaga. Na recepcji dowiedzieliśmy się, że koszty leczenia w tym kraju są bardzo wysokie i należy się rozliczać od razu gotówką. Lekarz nie przyjedzie do hotelu, należy rozpocząć poszukiwania przychodni.

Stop. Przecież przed wyjazdem wykupiliśmy odpowiednie ubezpieczenie. Generali z myślą o podróży. Jesteśmy uratowani.

Ubezpieczenie podróży chroni nas między innymi:

Koszty leczenia- Organizujemy i pokrywamy koszty leczenia nawet do 2 000 000 zł w przypadku nagłego zachorowania (również na COVID-19), nieszczęśliwego wypadku czy zaostrzenia choroby przewlekłej.

Bezgotówkowe rozliczenia- Oferujemy bezgotówkowe rozliczenie kosztów leczenia w placówce, wskazanej przez Centrum Pomocy Generali.

OC w życiu prywatny- Rekompensata dla osób trzecich za szkody wyrządzone przez osoby objęte ubezpieczeniem, np. za szybę stłuczoną przez Twoje dziecko w wynajmowanym domku.

Pomoc Assistance nawet do 2 000 000 zł obejmującą:

• koszty transportu medycznego do Polski, pomoc w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów,

• opieka nad towarzyszącymi Tobie w podróży niepełnoletnimi dziećmi – jeśli jesteś jedynym opiekunem i znajdziesz się w szpitalu,

• pokrycie kosztów ratownictwa,

• kierowca zastępczy w czasie powrotu do Polski, gdy Twój stan zdrowia nie pozwala na prowadzenie samochodu osobowego, którym odbywałeś podróż,

• pomoc w przypadku konieczności wcześniejszego powrotu do kraju w przypadku hospitalizacji lub zgonu członka Twojej rodziny lub gdy w miejscu Twojego zamieszkania dojdzie do np. pożaru, zalania czy włamania.

Jesteś fanem aktywnego wypoczynku?

Podróż krajowa Podróż w Polsce czy za granicą? Spacer po górach czy rower? Niezależnie od tego jak planujesz spędzić swój urlop, pamiętaj o odpowiednim ubezpieczeniu dla siebie i swojej rodziny. Zapewnij sobie spokojne wakacje z „Generali, z myślą o podróży”. Wybierz ubezpieczenie turystyczne rozszerzone o sporty wysokiego ryzyka – jeśli uprawiasz sporty ekstremalne, tj.: nurkowanie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu poniżej 15 m, rafting i inne sporty wodne uprawianie na rzekach górskich, kitesurfing, sporty walki, a nawet aktywności uprawiane na wysokości od 4 000 m n.p.m. do 6 000 m n.p.m. Pamiętaj – takie aktywności jak np. rekreacyjne żeglowanie, rejs stakiem lub katamaranem, nie wymagają dodatkowego rozszerzenia!