Pomagamy Ukrainie. Ubezpieczenie OC Graniczne.

Jak wszyscy doskonale wiemy obecna sytuacja na Ukrainie jest bardzo ciężka. Wszyscy nasi rodacy robią wiele, aby pomóc jak największej liczbie osób. Organizujemy zbiórki pieniężne przez różne fundacje, zbiórki żywności oraz lekarstw, środków czystości i odzieży. Ogromna ilość osób bez zastanowienia pojechała na granicę, aby pomóc potrzebującym ludziom jak najszybciej uciec i znaleźć schronienie.

Towarzystwa ubezpieczeniowe również pokazały solidarność z Ukrainą.

Już w ostatnią niedzielę pojawiały się pierwsze komunikaty na temat pomocy dla Ukrainy na stronach wiodących Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Allianz, Ergo Hestia, PZU oraz Warta informują, że bezpłatnie można zawrzeć ubezpieczenie OC graniczne dla obywateli Ukrainy, którzy w tym trudnym czasie znaleźli się w Polsce.

Każdy obywatel Ukrainy, który przyjechał samochodem do Polski powinien mieć  Zieloną Kartę (międzynarodowy certyfikat ubezpieczenia) lub OC Graniczne. Graniczne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (tzw. OC Graniczne) jest to krótkoterminowe bądź roczne ubezpieczenie komunikacyjne skierowane dla kierowców, których pojazd zarejestrowany jest poza Unią Europejską (również dla obywateli Ukrainy), a którzy nie są w posiadaniu tzw. Zielonej Karty.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że uciekając w pośpiechu mało kto pomyślał o zabraniu bądź wyrobieniu na szybko Zielonej Karty.

OC Graniczne gwarantuje ochronę na minimum 30 dni i jest ono ubezpieczeniem obowiązkowym.

Ubezpieczenie takie za darmo można zrobić w Agencji Ubezpieczeniowej. Towarzystwa Ubezpieczeniowe dodatkowo mają miejsca przy granicy, gdzie można takie OC Graniczne zawrzeć. Uruchomione zostały również specjalne infolinie, gdzie polisę można zawrzeć przez telefon także w języku ukraińskim. Takie rozwiązanie jest ogromnym ułatwieniem dla obcokrajowców, którzy mają obecnie ogromne stresy związane z panującą sytuacją.

Specjalne infolinie, gdzie można bez problemu porozmawiać w języku polskim i ukraińskim zostały uruchomione przez następujące Towarzystwa Ubezpieczeń:

Ergo Hestia pod numerem: +48 58 766 34 04

PZU pod numerem: +48 22 505 15 63

Warta pod numerem: +48 814 607 900

Zaś na stronie Allianz można otrzymać informację, że specjalne darmowe OC Graniczne można zakupić w multiagencji oraz w wyznaczonych punktach na granicy kraju z Ukrainą.

Takie ubezpieczenie jest obowiązkiem każdego obywatela spoza Unii Europejskiej, a jak wiemy w obecnym czasie ciężko o tym pomyśleć, kiedy człowiek martwi się o swój kraj i rodzinę oraz przyjaciół.

Takie ułatwienie ze strony Towarzystw Ubezpieczeniowych jest ogromnym wsparciem dla każdego obywatela Ukrainy przyjeżdżającego do Polski.

Nasi klienci już razem z nami z infolinii skorzystali i działa to naprawdę bardzo sprawnie i szybko. Mając przygotowane niezbędne dane można załatwić sprawę dosłownie w kilka minut.

Zanim zadzwoni się na infolinię należy mieć przygotowane:

  • Dokument potwierdzający tożsamość
  • Dowód rejestracyjny pojazdu

Pracownik infolinii zada kilka niezbędnych pytań po czym przygotowania zostanie polisa. Załatwienie formalności działa szybko i jest proste.

Każda firma ubezpieczeniowa wymieniona powyżej umieściła również na swoich stronach internetowych informacje w języku polskim i ukraińskim, gdzie można dowiedzieć się jak zrobić takie ubezpieczenie.

Proszę pamiętać, że u nas w biurze również możemy pomóc w zawarciu takiego ubezpieczenia i chętnie pomożemy.