Kamperem z nami bezpieczniej

Jak pokazują statystyki od kilku lat wzrosło zainteresowanie wakacjami na czterech kółkach. Pojazdy z przyczepą campingową albo kampery pojawiają się coraz częściej na naszych drogach oraz na parkingach. Coraz częściej zajęte są miejsca na polach campingowych i konieczna jest rezerwacja dużo wcześniej. Już w ubiegłym roku właściciele wypożyczalni kamperów informowali, że chętnych osób jest więcej niż kamperów. Jeżeli posiadasz własnego kampera to jesteś szczęściarzem, jednak jeżeli myślisz o wynajęciu na tydzień czy dwa to warto

Caravaning jest bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. My ze swojej strony podpowiemy jak przygotować się na taki wyjazd, o czym warto wiedzieć.

Kamper lub przyczepa campingowa to forma „hotelu” na kółkach. Podróżowanie takim środkiem transportu z prywatnym kątem do spania to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Łączy wypoczynek i poznawanie nowych miejsc. Taki wyjazd jednak wymaga od nas dobrego przygotowania.

Jeżeli mamy już kampera lub przyczepę campingową warto pomyśleć o jej wyposażeniu. Kiedy pojazd taki wypożyczamy zwykle ma on już odpowiednie wyposażenie w postaci naczyń do przygotowania i spożywania posiłków, pościel czy miotełkę lub przenośny odkurzacz do utrzymania porządku.

Dodatkowo warto zadbać o odpowiednie ubrania. Mając w kamperze dużo miejsca musimy pamiętać o zabraniu dodatkowej ciepłej bluzy, czy nawet koca na zimniejsze wieczory. Standardowo na wakacje zabrać musimy również odpowiednio wyposażoną apteczkę, tak aby nie musieć szukać aptek w środku nocy. Warto spakować plastry, gazę, środki przeciwbólowe oraz płyn dezynfekujący rany, a także tabletki na problemy żołądkowe. Przydadzą się zawsze również okulary przeciwsłoneczne, krem ochronny z filtrem UV oraz nakrycie głowy. W wersji pesymistycznej warto również mieć ze sobą parasol i pelerynę przeciwdeszczową. Wyjeżdżając za granicę warto również wcześniej zorientować się jaki mamy wykupiony pakiet Internetu, można również pomyśleć o mobilnym Internecie z bezprzewodowym routerem wifi.

Teraz o zagrożeniach. Nie każdy wie, że za wynajem kampera kaucja wynosi średnio 5000,00 zł i jest ona zwracana pod warunkiem, że podczas podróży nie dojdzie do uszkodzeń. Niestety o szkody nie trudno. Dlatego z produktem Warta Travel zapewniamy naszym Klientom dodatkowe zabezpieczenie na wypadek szkód w wynajmowanym pojeździe- samochodzie osobowym czy też kamperze. Suma ubezpieczenia do 5000,00 zł. Ubezpieczenie to obejmuje szkody, do których dojdzie podczas kolizji na drogach, ale także na parkingu. Szkody, jakie mogą spotkać każdego podróżującego to między innymi rysy, wgniecenia, uszkodzenia lusterek. Nie będziemy przecież spędzać w kamperze całego dnia, a jak pójdziemy pozwiedzać, albo coś zjeść na mieście to na parkingu mogą wydarzyć się różne rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.