OGRÓD – TWÓJ DRUGI DOM

„Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty”

mawiał Jorge Luis Borges – argentyński pisarz, poeta i eseista. My dodamy jeszcze ubezpieczaj to, co dla Ciebie cenne.

Przycinanie, strzyżenie, podlewanie, dbanie o każdą roślinę. Budowa przydomowej szklarni, huśtawki lub pięknej pergoli.  Grill w gronie najbliższych w każdy cieplejszy weekend.

Ogród i wszelkie związane z nim prace to prawdziwa pasja!

Przez nagłą burzę z gradem traci się piękne okazy kwiatów, a wskutek kradzieży po nowej kosiarce pozostał tylko ślad?

Radzimy zadbać o bezpieczeństwo swojego ogrodu i wszystkiego, co w nim najcenniejsze. Z nami oraz z ubezpieczeniem architektury ogrodu w ERGO 7 proponowanym przez Ergo Hestię to możliwe.

Produkt, jaki oferujemy naszym Klientom to ochrona architektury ogrodu, roślin oraz otoczenia. Jest to ubezpieczenie, które jest stworzone po to, aby strzec miejsca szczególnego- domu i jego otoczenia. Można ochroną ubezpieczeniową zabezpieczyć swój wymarzony ogród, basen, plac zabaw dla dzieci czy altanę wraz z domem, mieszkaniem, domkiem letniskowym, a także z domem w budowie.

Ogród jest zawsze naszym powodem do dumy. Dbamy o niego przez cały sezon, aby po pracy, czy w wolnym dla siebie czasie móc się cieszyć pięknym widokiem kwiatów, zapachem skoszonej trawy.

Piękny i zadbany ogród, upragniony basen, altana, szklarnia, plac zabaw czy nasze piękne kwiaty i drzewa. Wszyscy doskonale wiemy ile czasu i pieniędzy musimy poświęcić, aby ogród był taki, o jakim marzyliśmy.

Dbając o nasz ogród musimy zdawać sobie sprawę niestety również z istniejących zagrożeń takich jak powódź, pożar czy burze z gradem, które zdarzają się często w naszym klimacie. Dlatego też warto pomyśleć o porządnym ubezpieczeniu już dziś.

W swoim magicznym ogrodzie możemy ubezpieczyć:

  • Ogrodzenia i ich elementy
  • Altany, wiaty, lampy ogrodowe, studnie, posągi, fontanny
  • Baseny wraz z zadaszeniem, sauny, jacuzzi, korty tenisowe, chodniki, drogi
  • Stróżówki i domki narzędziowe bez fundamentów
  • Roślinność ogrodową, w tym rośliny ozdobne hodowane w doniczkach
  • Szklarnie, doniczki, pergole
  • Place zabaw z wyposażeniem, huśtawki, meble ogrodowe
  • Grille
  • Kojce dla zwierząt
  • Kolektory słoneczne, ogniwa i instalacje fotowoltaiczne, zamontowane na domu, budynku gospodarczym czy też na posesji

Dodatkowo ochroną ubezpieczenia możemy zabezpieczyć się przed wandalizmem i kradzieżą z włamaniem, rabunkiem, a także kradzieżą zwykłą. Nie zawsze jesteśmy na miejscu, a mówią, że złodziej nie ma wakacji. Dlatego tak ważne jest dla nas dobre ubezpieczenie.

Jeżeli mówimy o domku letniskowym to tutaj również warto mieć polisę. Zalanie związane z kilkudniową ulewą, pożar wywołany przez suszę lub silny wiatr, który zniszczy dach – to tylko niektóre z sytuacji, które mogą się wydarzyć.

W przeciwieństwie od nieruchomości, w której przebywamy na co dzień, domek letniskowy narażony jest w większym stopniu na wystąpienie szkody.

Najczęstsze przyczyny szkód, jakie mogą nam się przydarzyć to zalanie oraz pożar. Często wyjeżdżając w pośpiechu nie trudno zapomnieć o sprawdzeniu czy wszystko wyłączyliśmy lub zamknęliśmy. O ile skutki zalania przez otwarte okno jest w miarę łatwo usunąć, to pożar może pozbawić nas całego dobytku. Tutaj również jesteśmy narażeni na liczne włamania czy zniszczenia mienia.

Kolejnym istotnym zagrożeniem są gwałtowne załamania pogody. Domki letniskowe, często budowane w otoczeniu drzew, jezior, narażone są w szczególności na zniszczenia poprzez upadek drzewa, czy też powódź.

Bardzo ważne jest, aby wybierając ubezpieczenie miało ono w zakresie ochronę przed szkodami, na które najczęściej narażony jest nasz dobytek. W tym chętnie pomożemy wszystkim naszym Klientom wybierając produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb.