Recepta na obawy Klientów

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) przygotowała ranking najistotniejszych trosk społeczeństwa oraz potrzeb ubezpieczeniowych, jakie są z tym związane. Jest to raport pt. „Mapa ryzyka Polaków. Jak ubezpieczyciele odpowiadają na potrzeby społeczeństwa”.

Z wyżej wymienionego raportu jasno wynika, że nasze obawy można ubezpieczyć. My jesteśmy tutaj po to, aby pomóc w tym naszym Klientom.

Okazuje się, że boimy się głównie śmierci najbliższej osoby, braku wystarczających środków na leczenie poważnej choroby, czy też ciężkiej choroby osoby nam bliskiej. Kolejnymi obawami są: nowotwór, brak pieniędzy na starość, utrata sprawności, brak dostępu do opieki medycznej, wypadek samochodowy, ocieplenie klimatu czy huragan.

Dziś powiemy o tym w jaki sposób ubezpieczenia mogą wpłynąć na system opieki zdrowotnej.         Wg. badania przeprowadzonego przez PIU ponad 80% uczestników badania zadeklarowało gotowość ponoszenia dodatkowych miesięcznych opłat za opiekę medyczną, poza składkami płaconymi na NFZ. Ponad połowa z tych osób jest zdania, że największą zaletą prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest szyki dostęp do lekarzy specjalistów oraz ambulatoryjna opieka specjalistyczna.

My doskonale wiemy, że wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego oznacza więcej profilaktyki, wcześniejsze diagnozy, a co za tym idzie mniej osób wymagających opieki szpitalnej. Poważne schorzenia wykryte we wczesnym stadium mogą być leczone i szybciej i tym samym często taniej.

Dziś przedstawimy produkt oferowany przez PZU Zdrowie dla osób od osiemnastego do pięćdziesiątego ósmego roku życia, który ma aż 18 różnych wariantów opieki, dla osób po pięćdziesiątym ósmym, a do sześćdziesiątego dziewiątego roku życia, 3 warianty.

Ubezpieczamy swoje życie na wypadek, kiedy nas zabraknie. Dodatkowo możemy sobie zagwarantować stałą sumę ubezpieczenia z momentu pierwszego zawarcia podstawy w kolejnych okresach ubezpieczenia, niezależnie od wchodzenia w kolejne progi wiekowe. Niezmienna suma ubezpieczenia gwarantuje wypłatę Klientowi wysokich świadczeń bez względu na wiek.

Dodatkowo tak zwana cegiełka opieki medycznej to gwarancja dla Klienta dostępu do prywatnych placówek medycznych bez kolejek w ponad 600 miastach w Polsce.

W zakresie Start Plus opieki medycznej PZU Zdrowie Klient ma prawo do dwóch telekonsultacje internisty w ciągu roku, wizyty u dermatologa-wenerologa, gastrologa, ginekologa, kardiologa, neurologa, okulisty, ortopedy/traumatologa narządu ruchu. Dodatkowo może skorzystać z dwudziestu zabiegów ambulatoryjnych, dwóch badań czynnościowych, trzynastu badań laboratoryjnych, innego badania specjalistycznego, trzech badań RTG oraz  czterech badań USG.

Plusy takiej ochrony opieki medycznej to m.in.

  • Wizyta u internisty i lekarza rodzinnego w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych, a u specjalisty w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych
  • Serwis mojePZU, który umożliwia m.in.:  umawianie i odwoływanie wizyt on-line, sprawdzenie zakresu ubezpieczenia.
  • Symptom checker –szybkie umówienie wizyty dzięki zastosowaniu wstępnego wywiadu medycznego opartego na sztucznej inteligencji.
  • Brak skierowań na konsultacje ze specjalistami.
  • Zdalne konsultacje 7 dni w tygodniu –poprzez czat, wideo czat lub telefon można omówić z lekarzem wyniki badań, porozmawiać o dawkowaniu leków, otrzymać skierowanie na badania i receptę na leki przyjmowane na stałe.

Zawsze każdą z propozycji ubezpieczenia dobieramy zgodnie z potrzebami Klientów, dlatego zachęcamy do kontaktu. Chętnie się spotkamy i porozmawiamy również o Waszych obawach. Pomożemy je rozwiać.

Źródło: Raport „Mapa ryzyka Polaków. Jak ubezpieczyciele odpowiadają na potrzeby społeczeństwa” został stworzony przez Polską Izbę Ubezpieczeń we współpracy z firmą Deloitte.

Źródło II: PZU S.A.