Ubezpieczenie na życie – dlaczego jest tak ważne

Często zapominamy o tym, co jest dla nas w życiu najważniejsze. O nas samych. Gonimy za pracą, pieniędzmi, kupujemy samochody i drogie wycieczki, a nasze zdrowie i życie jest gdzieś z tyłu. Ponieważ jesteśmy zdrowi, nie myślimy o tym co by było gdyby. A jednak trzeba się na chwilę zatrzymać i pomyśleć co by było, gdybym dziś zachorował, gdyby mnie dziś zabrakło, a moja rodzina zostałaby bez głowy rodziny. Życie i zdrowie staje się dla nas ważne w sytuacji, kiedy musimy zmierzyć się z problemem jego braku.

O ubezpieczeniu naszego życia i zdrowia myślimy z różnych powodów. Czasami są to jakieś przykre doświadczenia wśród naszych znajomych, którzy nie posiadali ubezpieczenia i niestety musieli się zmierzyć z problemem zdrowotnym. Pojawiło się poważne zachorowanie i nie było środków na leczenie, czy co gorsza zmarł nasz znajomy, mąż i ojciec, jedyny żywiciel rodziny i teraz rodzina zmaga się z problemem finansowym, gdyż z dnia na dzień utracili oni płynność. Uświadamiamy sobie, że to dzięki takiemu ubezpieczeniu możemy żyć w większym komforcie, nie obawiając się o przyszłość naszych bliskich. Mamy gwarancję, że ubezpieczenie na życie pozwoli naszym najbliższym przez pewien okres mieć płynność finansową, która w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna.

A teraz w kilku punktach przedstawię obiektywnie dlaczego polisa na życie jest ważna:

  1. W przypadku zachorowania nie możemy pracować, a to się wiąże z obciążeniem i zatrzymaniem płynności finansowej. Jak wiemy choroba dodatkowo generuje koszty takie jak na przykład konieczność wykupienia lekarstw, koszty rehabilitacji. Nie pracujemy, więc nie zarabiamy, a wydatki mamy większe. Posiadając ubezpieczenie na życie i zdrowie zabezpieczamy się na taką ewentualność i mamy środki niezbędne na leki, leczenie i rehabilitację.
  2. Nie zostawiaj po sobie zobowiązań. Często decydujemy się na kredyt na zakup wymarzonego domu, mamy leasing na samochód. Pamiętajmy o tym, aby zabezpieczyć rodzinę, w sytuacji kiedy nas zabraknie. Jak  już decydujemy się na zawarcie polisy na życie warto pomyśleć w jakiej wysokości są nasze obecne zobowiązania. Wybierając sumę ubezpieczenia możemy wybrać kwotę, która zaspokoi w pełni roszczenie ze strony banku, a również da spokój naszej rodzinie.
  3. Teraz trochę stereotypowo, jednak bardzo często to jedno z małżonków utrzymuje dom, zapewnia stabilizację finansową. Najczęściej kiedy to żona przejmuje obowiązki domowe, zajmuje się dziećmi, mąż pracuje i zarabia na utrzymanie rodziny. W sytuacji kiedy główny żywiciel rodziny odchodzi, to drugi ze współmałżonków przejmuje jego rolę. Odnalezienie się w nowej rzeczywistości wymaga czasu. Często nawet potrzeba wielu miesięcy, aby móc się pozbierać po stracie, a nie rzadko okazuje się, że nasz poziom życia już nigdy nie będzie taki sam. Mając polisę na życie w sytuacji kiedy przychodzi nam odejść mamy możliwość zabezpieczenia środków finansowych naszej rodzinie na kilka miesięcy, a nawet lat. To my decydujemy jaka suma ubezpieczenia będzie odpowiednia, aby rodzina była bezpieczna.
  4. Pakiety medyczne assistance. Wybierając ubezpieczenie na życie warto wiedzieć, że mamy możliwość skorzystania z tak zwanej pomocy assistance. Są to między innymi: transport medyczny, organizacja i pokrycie kosztów prywatnych lekcji dla dziecka, organizacja i pokrycie kosztów dostawy leków, sprzętu rehabilitacyjnego. Kiedy nastąpi nieszczęśliwy wypadek, przechodzimy długotrwałe leczenie i rehabilitację. Wyobraźmy sobie, że po ciężkim leczeniu możemy wziąć udział w zajęciach z trenerem fitness, który szybciej pomoże nam wrócić do formy. Assistance często pokrywa koszty wizyty lekarza specjalisty oraz pomoc pielęgniarki. Jeżeli nieszczęśliwy wypadek mieliśmy jadąc rowerem możemy skorzystać również z transportu roweru po wypadku jak również jego naprawy. Często takie świadczenia assistance mają narzucone limity- wybierając ubezpieczenie możemy dowiedzieć się ile razy i do jakiej kwoty taki assistance nam przysługuje.
  5. Dobry start w przyszłość dla naszych dzieci. Jeżeli nie posiadamy zobowiązań w postaci kredytów warto również pomyśleć, że środki z naszej polisy na życie mogą posłużyć jako zastrzyk finansowy dla naszych dzieci. Forma spadku, która pomoże dzieciom wejść w dorosłe życie, kupić mieszkanie, a może nawet zrealizować marzenia.

Tylko jeden Polak na dziesięciu posiada polisę na życie. Często nawet posiadając polisę na przykład grupowego ubezpieczenia w zakładzie pracy nie do końca wiemy, jaką ochronę posiadamy, z jakich świadczeń możemy skorzystać. Nasza świadomość w tym zakresie jest na bardzo niskim poziomie. Dlatego to my robimy wszystko, aby nasi klienci wiedzieli dlaczego warto się ubezpieczyć, z jakiś świadczeń można skorzystać, jeżeli wystąpi taka potrzeba. Bardzo ważna jest tutaj szczegółowa analiza potrzeb, tak aby dobrać najlepszą ochronę, która zabezpieczy, kiedy będzie taka konieczność.