Poczuj się komfortowo w swoim domu.

„Mądry Polak po szkodzie” mówi słynne polskie przysłowie. Wiele się słyszy, że komuś spłonął dom, kto inny zalał sąsiada, jeszcze innej osobie zerwało dach. Często niestety dopiero po takiej tragedii przypominamy sobie, ze warto mieć ubepzieczenie. Niejednokrotnie w ogóle o tym nie myślimy, dopóki nam albo bliskiej osobie nie stanie się tragedia.

Warto nie tylko pomyśleć o dobrej polisie, ale również ją posiadać.

Dobre ubezpieczenie to zabezpieczenie od następujących sytuacji, jakie mogą nas spotkać:

• pożaru – który zniszczy szafki kuchenne, sprzęt AGD, czy ruchomości w lokalu;

• przepięć – które spowodują uszkodzenie telewizora, laptopa czy instalacji elektrycznej;

• dewastacji – gdy ktoś umyślnie rzuci kamieniem w okno i wybije szybę lub zniszczy drzwi wejściowe do mieszkania, pokrywając je graffiti;

• zalania – gdy wskutek awarii pralki zniszczona zostanie drewniana podłoga lub gdy podczas akcji ratowniczej, gasząc pożar, straż pożarna zaleje mieszkanie;

• kradzieży – gdy złodziej włamie się do mieszkania, ukradnie biżuterię, gotówkę i inne wartościowe przedmioty albo wyrwie torbę na ulicy lub telefonicznie wyłudzi gotówkę, podszywając się np. pod policjanta;

• innych nietypowych szkód – takich jak: stłuczenie szklanej umywalki czy płyty indukcyjnej, zalanie własnego mieszkania wskutek niezakręconych kurków lub zniszczenie ruchomości domowych przez złodziei podczas kradzieży z włamaniem.

Dodatkową korzyścią posiadanego ubezpieczenia domu lub mieszkania jest tzw. assistance. Pakiet takich usług assistance obejmuje m.in. pomoc specjalisty: hydraulika, elektryka, ślusarza, szklarza. Takie wsparcie może się przydać np. w razie awarii drzwi wejściowych, awarii sprzętu czy instalacji. Ważne, że sprzęt AGD, RTV, PC nie może być starszy niż np. sześć lat w przypadku ubezpieczenia w Warcie. Usługi assistance oferowane przez towarzystwa ubezpieczeń to również tzw. pomoc medyczna- skorzystanie z teleporady.

W przypadku konieczności towarzystwo ubezpieczeniowe może również zorganizować i pokryć koszty lokalu zastępczego. Dzieje się tak w sytuacji wystąpienia szkody, która wyklucza dalsze zamieszkiwanie w ubezpieczonym mieszkaniu.

Należy pamiętać, że większość polis, jakie proponujemy zawiera również ochronę ubezpieczeniową w razie tzw. rażącego niedbalstwa. Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacą odszkodowanie w sytuacji, kiedy np. pożar byłby spowodowany przez pozostawione włączone żelazko lub garnek z obiadem pozostawiony na włączonej kuchence.

Klienci często myślą, że takie ubezpieczenie, skoro zabezpiecza cały ich dobytek, musi być bardzo kosztowne. Okazuje się jednak, że w momencie przedstawienia propozycji klienci wychodzą z biura zadowoleni i są pozytywnie zaskoczeni kiedy okazuje się, że bardzo dobrą ochronę mogą mieć już za kilkaset złotych na rok. Spotkaliśmy się również z takimi informacjami ze strony klientów, którzy do tej pory się nie ubezpieczali myśląc, że przedstawiona składka to jest miesięczna rata.

Zachęcamy Was, drodzy klienci do kontaktu z nami. Chętnie przedstawimy atrakcyjną ofertę spełniającą Państwa potrzeby.