Jak zapewnić sobie święty spokój, czyli po co mi BLS, ASS czy GAP?

Jak zapewnić sobie święty spokój, czyli po co mi BLS, ASS czy GAP?

 • Post author:
 • Post category:Kat-1

Drodzy Klienci,

Nawet OC obowiązkowe może zawierać w sobie kilka elementów, które, oprócz ceny, powinny decydować o wyborze. 

Macie stłuczkę nie ze swojej winy, sprawca szkody jest ubezpieczony w Towarzystwie, które ma słabą likwidację szkody, dzięki BLS zamiast walczyć z Towarzystwem sprawcy, zgłaszacie szkodę we własnym Towarzystwie i pozbywacie się problemu. Twoje Towarzystwo lepiej zlikwiduje szkodę własnemu Klientowi, a po zwrot kosztów wystąpi do tego drugiego Towarzystwa. Co Wam to daje? Spokój i lepszą jakość obsługi szkody.

ASS to kolejna opcja do OC, która powinna być zawsze kupowana, w przypadku, gdy:

 1. Wasz samochód nie jest już taki młody,
 2. Samochodem jeździ Wasza żona z Waszymi dziećmi,
 3. Wlaliście niewłaściwe paliwo,
 4. Wasz akumulator umarł, 
 5. Chcecie mieć pojazd zastępczy, jeśli Wasze auto zastrajkuje,
 6. Wyjeżdżacie za granicę, 
 7. Albo po prostu chcecie mieć święty spokój, jeśli auto przestanie nagle działać.

Koszt ASS spłaca się w momencie, w którym następuje pierwsza szkoda. To ASS zapewni Wam lawetę, pomoże uruchomić pojazd na drodze, zawiezie do najbliższego warsztatu, wymieni zimą oponę. To dzięki ASS Wasze dzieci nie będą musiały marznąć zimą w oczekiwaniu na Twój przyjazd, o ile będziesz mógł wyrwać się z pracy, lub nie wyjechałeś 300 km od domu. 

ASS to poczucie spokoju, że w każdej sytuacji dostaniecie pomoc. 

Kolejną opcją, która daje poczucie spokoju i chroni Wasze pieniądze to GAP.

GAP to ubezpieczenie, które uzupełnia wartość pojazdu po szkodzie całkowitej, która w Polsce zdarza się dość często, mamy dużo starych pojazdów, mamy również dużo pojazdów w leasingu. Załóżmy, że mamy następującą szkodę:

 1. Moje auto jest warte 30 000,00 zł, naprawa blacharska wynosi 22 000,00 zł, Towarzystwo uzna to za szkodę całkowitą.
 2. Klient otrzymuje 21 000,00 zł i ma do wyboru, albo sprzeda pozostałości samochodu sam, albo odda Towarzystwu do sprzedaży, koszt pozostałości to np. 4000,00 zł. Klient jest stratny 5000,00 zł 
 3. Mając GAP Klient otrzyma 9000,00 zł z polisy, jako uzupełnienie do wartości pojazdu  

GAP można dokupić do polisy Auto Casco, ale do samej polisy OC można dokupić GAP MINI, który działa w przypadku kradzieży i szkody całkowitej z OC sprawcy, czyli nie zadziała, jeśli sam spowodowałeś szkodę. 

Co jeszcze nam zapewni święty spokój? Ochrona utraty zniżki, za niewielką cenę, ponieważ ceny zaczynają się od 25,00 zł rocznie, w przypadku szkody, Towarzystwo nie zabierze Ci zniżek z polisy, ale polisę musisz wznowić w tym samym Towarzystwie. 

Jeśli masz pakiet Auto Casco, bezwarunkowo dodaj sobie ubezpieczenie szyb, wtedy nie likwidujesz szkody z Auto Casco i nie tracisz zniżek. Do polisy OC również możesz wykupić polisę ubezpieczenia szyb, ale wyłącznie w momencie wykupowania polisy OC, tego nie da się dokupić w trakcie trwania ubezpieczenia. Koszt takiej polisy zaczyna się od 70,00 zł rocznie.

A jeśli chcesz mieć naprawdę święty spokój, to dokup sobie ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które dodatkowo pokryje Ci szkody, jakie dla odmiany Ty lub Twoje dzieci wyrządzacie komuś. To nie jest ubezpieczenie komunikacyjne, to ubezpieczenie majątkowe, w Polsce rzadko kupowane, a dające wiele różnych możliwości ochrony.

Pamiętajcie również, że może ubezpieczenie nie pokryje każdej szkody, albo nie wypłaci 100% kosztów, ale nawet jeśli wypłaci 80-90% to więcej, niż musiałbyś wyciągnąć z własnej kieszeni. 

Masz więcej pytań, dzwoń, chętnie na każde odpowiemy.