Jak ułatwić sobie życie, czyli zawieranie polis bez wychodzenia z domu

Większość z nas oddałoby wiele za dodatkowe kilka godzin w ciągu doby. Czas jest dla nas bardzo cenny, a utracony już nigdy nie powróci. Obecne czasy pokazały nam wszystkim, że większość spraw możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Teleporady lekarzy, załatwianie spraw urzędowych, jak również zawarcie polisy ubezpieczeniowej możemy zrobić zza biurka w domu. Nie ma konieczności stania w korkach, aby dostać się do naszego biura, wystarczy wykonać telefon i wszystkie formalności możemy załatwić zdalnie.

Do zawarcia ubezpieczenia zdalnie potrzebujemy chęci, trochę jakże cennego czasu, telefonu i dostępu do poczty e-mail. Rozmowa telefoniczna z Agentem odgrywa tutaj rolę kluczową. Pozwala nam na poznanie waszych potrzeb, zakresu ubezpieczenia, jakim jesteście zainteresowani. Zdalnie możemy zawrzeć nowe ubezpieczenie, dołączyć zdjęcia z inspekcji do ubezpieczenia auto casco, jak również wypowiedzieć poprzednią polisę.

Pamiętajmy również, że decydując się na zawarcie polisy zdalnie również nasze dane osobowe są w odpowiedni sposób zabezpieczone. Aby móc zapoznać się z propozycją przed jej zawarciem musimy wpisać odpowiednie hasło, które pozwala odblokować dostęp do oferty.

Z prywatnego doświadczenia mogę wypowiedzieć się, że również likwidacja szkód zdalnie jest na wysokim poziomie i pozwala zaoszczędzić nam wiele czasu. Zgłaszałam szkodę z ubezpieczenia mieszkania zdalnie przez formularz na stronie internetowej jednego z Towarzystw Ubezpieczeniowych. Jeszcze tego samego dnia przez telefon umówiłam się na zdalną rozmowę i oględziny szkód w mieszkaniu- musiałam jedynie wejść w link, jaki otrzymałam przez sms, który pozwolił mi na zdalne połączenie się na żywo z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej. Wspólnie zobaczyliśmy szkody online poprzez połączenie telefoniczne, omówiliśmy szczegóły likwidacji szkody i w ciągu kilku kolejnych dni otrzymałam na e-mali decyzję odnośnie wypłaty odszkodowania.

Zachęcam naszych klientów do zawierania polis zdalnie. Zaoszczędzony w ten sposób czas warto spędzić na przykład na spacerze z rodziną lub nadrabiając zaległości z ulubioną książką.