Szkolenia e-learningowe BHP Gliwice

Opublikowano , przez magda

Polecamy nowość w naszej ofercie, szkolenia BHP w formie e-learningu:

Pracownicy administracyjno-biurowi – 30,00 zł

Pracodawcy i kierujący pracownikami – 80,00 zł

Szkolenie jest zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi, kończy się egzaminem oraz wydaniem certyfikatu.

Tanie ubezpieczenie mieszkania

Opublikowano , przez magda

Dla naszych Klientów rabat do 20% ( w zależności od towarzystwa) na ubezpieczenie mieszkań i domów.

W przypadku braku ryzyka powodzi tanie ubezpieczenie mieszkania czy domu zaczyna się od 100 zł rocznie.

Zapraszamy do kontaktu z biurem.

Tanie OC Gliwice

Opublikowano , przez magda

Link 4 teraz również kupicie Państwo u agentów, korzyści:

 • oferty taniej niż na internecie,
 • nie ma potrzeby dokumentowania zniżek
 • liczy się doświadczenie właściciela i kierowcy
 • liczą się tylko szkody faktycznie spowodowane przez właściciela/kierowcę
 • atrakcyjne dla osób, które pracowały jako np. kierowca zawodowy i nie posiadają historii ubezpieczenia, lub mają problemy z uzyskaniem zaświadczeń o przebiegu ubezpieczenia
 • atrakcyjne dla  młodych kierowców
 • darmowy assistance do OC o dużym zakresie oraz z autem zastępczym na 3 dni

Prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty.

 

Przykład oszczędności:

Ubezpieczenie OC, Klient zamieszkały w Gliwicach 44-100, prawo jazdy POW. 3 lat, historia OC od 2005 roku, 4 szkody, w tym 2 w ostatnim roku:

PZU – 3500,00 zł

Link 4 – 2100,00 zł

W cenie Link 4 ubezpieczenie NNW na 50 000,00 zł.

ZMIANY W OC OD 01.02.2012

Opublikowano , przez magda

Jakie zmiany w ubezpieczeniach OC zaczną obowiązywać w 2012 r.?
Dotychczas, jeśli nie wypowiedziałeś umowy OC najpóźniej na jeden dzień przed końcem jej trwania, była automatycznie przedłużana na cały kolejny rok, nawet jeśli dzień później wykupiłeś ubezpieczenie w innej firmie. Podobnie było w przypadku zakupu samochodu używanego – jeśli nie wypowiedziałeś polisy „odziedziczonej” po poprzednim właścicielu w ciągu 30 dni, musiałeś opłacać składki w jej ramach. Jeśli w tym czasie wykupiłeś polisę gdzie indziej, musiałeś płacić podwójne OC.

Oto najważniejsze zmiany wprowadzone przez nowelizację ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, która wchodzi w życie 11 lutego 2012:

 1. Jeśli wykupiłeś polisę u innego ubezpieczyciela, a stara umowa uległa automatycznemu przedłużeniu, możesz ją wypowiedzieć. Zapłacisz za okres polisy, który już upłynął.
 2. Firma ubezpieczeniowa, w której wykupiłeś OC, ma obowiązek poinformowania cię o kończącej się ważności polisy – najpóźniej dwa tygodnie przed jej wygaśnięciem.
 3. Przy sprzedaży/kupnie używanego samochodu polisa będzie ważna tylko do końca okresu, na który została zawarta. Umowa podpisana przez poprzedniego właściciela będzie automatycznie wygasać. Będziesz mógł też wypowiedzieć „odziedziczoną” umowę OC u agenta w dowolnym momencie jej trwania (dotychczas miałeś na to miesiąc). Ale w dniu wypowiedzenia „starej” umowy musisz wykupić nowe OC.
 4. UWAGA! Sprzedając auto, masz obowiązek poinformowania o tym swojego ubezpieczyciela w ciągu 14 dni i przekazania mu danych nowego właściciela.
 5. jeśli nabyłeś auto bez ważnej polisy OC to powinieneś ją wykupić w dniu zakupu auta, ale nie później niż w dniu wprowadzenia auta do ruchu.
 6. Po rozwiązaniu umowy przez nowego właściciela otrzymasz zwrot za każdy niewykorzystany dzień polisy, niezależnie od tego, czy wcześniej na podstawie umowy ubezpieczyciel wypłacał odszkodowanie – wcześniej w takiej sytuacji zwrot nie był możliwy.
 7. Przy wypowiedzeniu umowy OC będzie brana pod uwagę data jego wysłania (data stempla pocztowego), a nie jak dotychczas data dostarczenia wypowiedzenia do firmy ubezpieczeniowej. Nie dotyczy to jednak przesyłek nadawanych u niepublicznych operatorów- wtedy liczy się data wpływu do TU
 8. Wzrastają kary za brak OC – właściciel samochodu osobowego bez OC zapłaci dwukrotność płacy minimalnej, czyli 3000 zł (wcześniej – 1980 zł), a właściciel samochodu cięzarowego – trzykrotność płacy minimalnej. UWAGA! Ta zmiana obowiązuje już od 1 stycznia 2012!
 9. Jeśli kupujesz OC przez internet, dowodem na to, że posiadasz ubezpieczenie, jest wydrukowane potwierdzenie zawarcia polisy.
 10. Rezygnacji z ubezpieczenia nie trzeba przesyłać bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej, można ją złożyć reprezentującemu firmę agentowi.

NAJWAŻNIEJSZA ZMIANA

Holując auto czy będą holowanym przez inny pojazd Wasze polisy OC w razie kolizji nie obowiązują. Powstałą szkodę pokrywa się z własnej kieszeni lub z Auto Casco, o ile ubezpieczyciel uzna taką szkodę. Rozwiązaniem jest wykupienie przy OC pakietu assistance, działającego zarówno w trakcie wypadku jak i awarii. Wtedy ASS pokrywa koszty lawety. Otrzymując ASS darmowe zalecamy sprawdzić, czy działa ono również w razie awarii (pojazd holuje się z reguły po awarii, gdyż po wypadku drogowym nie zawsze jest na tyle sprawne, aby mogło być holowane)

 

Uczestnik stłuczki może sprawdzić, czy sprawca stłuczki ma ubezpieczenie, po numerze rejestracyjnym jego auta na stronie www.ufg.pl.

DŁUŻSZE GODZINY PRACY BIURA W SOBOTĘ

Opublikowano , przez magda

Specjalnie dla naszych Klientów wydłużyliśmy godziny otwarcia biura w soboty od 08.00-14.00

Serdecznie zapraszamy