Ubezpieczenia mienia

Ubezpieczenie mienia (dom, mieszkanie, dom letniskowy, dom w budowie, itp) to:

 1. ubezpieczenie tzw murów od ognia i innych zdarzeń losowych
 2. ubezpieczenie elementów stałych od ognia i innych zdarzeń losowych (stała zabudowa to okna, drzwi, panele, powłoki malarskie, biały montaż w łazience, itp. czyli wszystko, co na stałe przymocowane do podłoża)
 3. ubezpieczenie elementów ruchomych od ognia i innych zdarzeń losowych (meble, sprzęt AGD, RTV, itp. wszystko, co ruchome)
 4. Ubezpieczenie mienia ruchomego od kradzieży
 5. Ubezpieczenie OC – działa na terenie nieruchomości lub np. na terenie RP, jest to odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobie trzeciej, czyli np. nie odśnieżyliśmy chodnika i przechodzień złamał nogę.
 6. Ubezpieczenie NNW – nieszczęśliwe wypadki, w niektórych firmach dodawane jako opcja
 7. Ubezpieczenie szyb i elementów szklanych, w niektórych firmach dodawane jako opcja
 8. Ubezpieczenie nagrobków, , w niektórych firmach dodawane jako opcja
 9. Ubezpieczenie anten satelitarnych
 10. Ubezpieczenie budynków gospodarczych, garaży, innych elementów działki, bram wjazdowych, itp.
 11. ubezpieczenie od wandalizmu, niektóre firmy ujmują w tym zakresie graffiti.
 12. ubezpieczenie ochrony prawnej, w Polsce jeszcze nie jest tak popularne, w sytuacji sporu prawnego ubezpieczyciel płaci za porady prawne i pracę prawnika.
 13. Assistance dla domu, większość firm dodaje jako gratis do ubezpieczenia, czyli wizyta lekarza, ślusarza. montera RTV czy AGD, naprawa komputera, itp.

Ubezpieczenie dla właścicieli nieruchomości powinno zawierać punkty od 1  do 5, aby dobrze zabezpieczyć Klienta. Jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie, nie jest jego właścicielem, wtedy wybiera się punkty od 2 do 5.

Uwaga, ubezpieczenia nie standardowe:

 • z ubezpieczenia opisanego powyżej wyłączone są przedmioty do prowadzenia działalności zarobkowej.
 • Przedmioty wartościowe (antyki, obrazy, biżuteria) również wymagają specjalnego ubezpieczenia.
 • Wynajmowanie mieszkania od osoby prywatnej wymaga w większości firm specjalnego OC najemcy nieruchomości. Jest trochę droższe ale lepiej zabezpiecza interes Klienta, ponieważ zwykłe OC w życiu prywatnym może nie obejmować najmu mieszkania
 • Ubezpieczenie zwierząt – w niektórych firmach OC obejmuje posiadanie psów (za wyjątkiem niektórych ras psów obronnych), w niektórych firmach należy zapłacić dodatkową składkę. Posiadanie rekreacyjne koni również wymaga specjalnego OC.
 • Ubezpieczenie laptopów – niektóre firmy proponują tą opcję, jako dodatek do ubezpieczenia mienia. Nie ma możliwości wykupienia osobnego ubezpieczenia laptopa.

W każdej sytuacji należy zwrócić uwagę na OWU czyli ogólne warunki ubezpieczenia, gdzie najważniejszym elementem dla Klienta są wyłączenia, czyli kiedy firma nie wypłaci odszkodowania.

CENY

Cena ubezpieczenia mieszkań zaczyna się od 100,00 zł, domów od 250,00 zł/rok.  Kwota za ubezpieczenie domów zależy od zakresu ubezpieczenia. Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty dopasowanej do Państwa potrzeb.

 

OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELA BUDYNKU/NIERUCHOMOŚCI